Hybrid Synergy Drive

Hybridní motory jsou jednou z mála "zelených" technologií pohonu, která se daří úspěšně uvádět do praxe. Průkopníkem v této oblasti jsou automobilky Toyota a Lexus.

Jejich pohon se jemnuje Hybrid Synergy Drive. Funkci této technologie osvětlil Jan Horčík z portálu hybrid.cz:

Systém hybridního pohonu, který Toyota dlouhodobě vyvíjí pro využití ve svých vozech Prius, Highlander Hybrid, Camry Hybrid, ale také pro značku Lexus. Využívají jej tedy například i vozy Lexus RX 400h/RX 450h, Lexus GS 450h,Lexus LS 600h/LS 600hL a Lexus HS 250h (pod označenímLexus Hybrid Drive). Pohon si licencoval také Nissan pro svůj hybridní vůz Nissan Altima.

Technologii pohonného systému Hybrid Synergy Drive lze označit jako "plný hybrid". Jde o pokročilou verzi systému původně označovaného jako Toyota Hybrid System (THS), který Toyota poprvé představila v první generaci svých hybridů Toyota Prius v roce 1997. Od roku 2003 platí označení "Hybrid Synergy Drive", někdy se však využívá také "THS II".

Převodový systém v rámci HSD označuje Toyota jako E-CVT (Electronically-controlled Continuously Variable Transmission, tedy "Elektronicky ovládaná inteligentní převodovka"). Řízení automobilu probíhá plně elektronicky, neexistuje žádné mechanické spojení mezi pohonným systém a řízením. Souvisejícím pojmem je paralelní hybrid.

Copyright © 2018 Dajbych, s.r.o., Všechna práva vyhrazena

↑ nahoru

Tvorba www stránek BARTON STUDIO s.r.o. - webdesign Plzeň