Mezinárodní soutěž Horských služeb

O víkendu proběhl 38. ročník klání horských služeb ve Špindlerově Mlýně. Tradičním partnerem akce je Autosalon Dajbych, který pomáhá i s logistickým zajištěním akce. Vždyť na jejich vozech Land Rover Defender jezdí Horská služba na všech českých horách.

Tato soutěž se koná jako Memoriál Štefana Spusty a Jana Messnera, kteří v roce 1975 zahynuli při záchranné akci. Záštitu nad soutěží převzal 1. místopředseda Senátu Parlamentu České republiky MUDr. Přemysl Sobotka a ministryně pro místní rozvoj České republiky Ing. Karla Šlechtová.

Letos byla soutěž ve znamení změn. Kvůli lepším sněhovým podmínkám organizátoři přesunuli termín na leden, což se stoprocentně vydařilo. Jiné bylo i místo konání, i když v největším středisku na Špindlerově Mlýně zůstala, z Medvědína se aktéři přesunuli do oblasti Hromovky.

Závod se jede jako soutěž hlídek, tedy dvojic z jednotlivých oblastí a prověří nejen fyzickou, ale i odbornou připravenost záchranářů. Mezi disciplíny patří například časovka, obří slalom, slalom s akiemi (nosítka pro svoz raněných), terénní etapa na skialpech s obrovským převýšením či ošetřování a svoz raněných. V akci bylo nejen 17 soutěžních týmů, ale nakonec v jednu chvíli i Range Rover a Isuzu autosalonu Dajbych, to když se porouchala lanovka a bylo třeba závodníky rychle přepravit na kopec na start 2. etapy.

V závodě se neztratili ani zástupci ze Šumavy, bratři Kocůmové skončili stříbrní. Celkové výsledky k najdete na webu Horské služby. Reportáž ke zhlédnutí na webu České televize.

Copyright © 2018 Dajbych, s.r.o., Všechna práva vyhrazena

↑ nahoru

Tvorba www stránek BARTON STUDIO s.r.o. - webdesign Plzeň