Líbí se Vám tento model? Vyzkoušejte si ho na vlastní kůži

Objednat předváděcí jízdu

Nový Auris

Co nabízí kompaktní hatchback Auris?

  • nejtišší ve třídě
  • 10 odkládacích prostor o objemu 32 litrů
  • kufr – 354 litrů
  • sklápění zadních sedadel jedním tlačítkem
  • vzadu více místa pro nohy
  • až 9 airbagů

Nejtišší ve třídě

Tento kompaktní vůz je postaven na nové podvozkové platformě a je ve všech rozměrech větší než Toyota Corolla. Při návrhu se designéři speciálně zaměřili na potlačení aerodynamického hluku a Auris je tak jedním z nejtišších vozu ve své třídě. Bylo sníženo dunění od podvozku, hluk odvalujících se kol a snížen aerodynamický odpor, čímž bylo dosaženo tiššího obtékání karoserie proudícím vzduchem.

Odložte si

Vůz byl navržen s ohledem na co nejlepší využití dostupného vnitřního prostoru, jak co se týče množství odkládacích ploch, tak komfortu pro pasažéry. Klíčovou záležitostí tohoto inovativního pojetí je nápadná konzola ve tvaru mostního oblouku, která plynule přechází od řadicí páky výše do přístrojové desky a je směrována k řidiči. V konzole je integrováno i táhlo ruční brzdy a tak je pod ní otevřený prostor.

Auris také dostal do vínku systém Toyota EasyFlat, který dovoluje jednoduché sklápění zadních sedadel stiskem jednoho tlačítka, čímž vznikne velká, zcela rovná ložná plocha bez výstupků. Základní objem zavazadlového prostoru činí 354 litrů a v kabině se nachází dalších 10 odkládacích prostor o celkovém objemu 32 litru.

Místo i pro chlapy

Komfort pasažérů na zadních sedadlech je zvýšen také díky větší vzdálenosti mezi předními a zadními sedadly, než je tomu u Corolly, čímž je k dispozici více prostoru pro nohy. Také prostor nad hlavou a v úrovni ramen je větší, a to díky vyšší kabině modelu Auris.

Nadstandardní bezpečí

Vůz muže být vybaven až devíti airbagy, včetně kolenního airbagu řidiče, který je jako standardní výbava v této třídě vozu nabízen vůbec poprvé. Prvky aktivní bezpečnosti všech verzí modelu Auris zahrnují systémy ABS s elektronickým rozdělením brzdné síly EBD a brzdovým asistentem BA. Lépe vybavené verze pak dále disponují systémem kontroly stability VSC a systémem kontroly prokluzu TRC.

Recenze:

Aktuální akce

Range Rover a RR Sport 2018

První Pluh-in hybrid, ostrá SVR a luxusní SVAutobiography.... 18.12.2017

Šlápněte na plyn

Auris je možné volit ze dvou benzinových a dvou dieselových motorů o výkonech 90 koní (pro dieselový motor 1.4 D-4D 90) a 125 koní (opět pro dieselový motor 2.0 D-4D 125). Motor D-4D 125 DPF plní požadavky normy Euro V a v kombinovaném režimu dosahuje spotřeby pouze 5,2 l/100km.

Podívejte se na výbavy Terra cool, Luna a Sol do ceníku.

Auris

Celá galerie

Datum publikování: 14.2.2012

Aktuální ceník Auris .

 

 

Autosalon Dajbych Plzeň: specializovaný prodej Toyota; specializovaný servis Toyota. Číslo jedna pro Plzeňský kraj.

Copyright © 2018 Dajbych, s.r.o., Všechna práva vyhrazena

↑ nahoru

Tvorba www stránek BARTON STUDIO s.r.o. - webdesign Plzeň