Akce

Vánoční akce ARB

Dárky k uzávěrkám Air Locker a tlumičům OME BP-51... 28.11.2016

Expedice z Plzně na Saharu

5 Land Roverů + 10 dobrodruhů = měsíc dobrodružství... 30.10.2014
Archiv akcí

Tlumiče Koni

KONI je přední světový výrobce tlumičů a vzpěr. Jako renomovaná firma v této oblasti nenabízí jen standardní tlumiče pro osobní vozy, ale i offroadové, speciální sportovní (včetně Formule 1) nebo tlumiče pro veterány či tuning.

Tlumiče Koni jsou určeny těm, kteří hledají výhodu při ovládání.  Vylepšují jízdní vlastnosti, prožitek z jízdy a spolehlivost vašeho osobního, pracovního, terénního nebo offroad auta.

Jako známý specialista na přestavby se autosalon DAJBYCH stal výhradním dovozcem tlumičů KONI v České republice. Naši specialisté vám pomohou vybrat to nejlepší pro vaše auto!

E-shop KONI >>>   Offroadové tlumiče >>>   Sportovní a tuningové tlumiče >>>
Tlumiče FSD >>>
   Tlumiče pro veterány >>>   Závodní tlumiče >>>

tlumiče koni

Historie KONI

Firmu KONI byla založil  v r. 1857 A. de Koning původně jako sedlářství – vyráběla postroje, sedla a čalounila kočáry. Krátce před vypuknutím 2. světové války se společnost začala zabývat vývojem tlumičů pérování. Po válce inženýři KONI vyvinuli  a uvedli do vlastní výroby teleskopický tlumič.

V raných padesátých letech KONI zintenzívnilo svou činnost v motoristickém sportu, aby pro zvýšilo zájem o vlastní výrobky. První závody, kterých se firma účastnila, byla Rallye tulipánů v roce 1955. O tři roky později se už tlumiče KONI objevují v závodech vozů Formule 1 v Monze. V 60. letech firma slavila první titul mistra světa vozů Formule 1, a to díky Ferrari a Philu Hillovi. Od té doby přibylo dalších 15 titulů mistra světa jako dodavatele tlumičů pro různé stáje
Formule 1.

Tlumiče firmy KONI jsou používány nejen pro vozy Formule 1, ale i pro závody cestovních vozů, offroadové speciály a v neposlední řadě i pro kolejová nebo vojenská kolová i pásová vozidla.  V  současné době zahrnuje program tlumičů firmy KONI širokou škálu různě nastavitelných tlumičů od klasických pro „civilní" vozy, přes „tuningové speciály" a např. veterány až po speciální tlumiče určené pro práci ve ztížených podmínkách (Afrika, Arktida,...) nebo časově i zátěžově velmi náročné expedice.

historie koni

Copyright © 2017 Dajbych, s.r.o., Všechna práva vyhrazena

↑ nahoru

Tvorba www stránek BARTON STUDIO s.r.o. - webdesign Plzeň