Slavíme 20 let!

Děkujeme, že jste s námi oslavili 20. narozeniny. Podívejte se na video nebo fotografie z akce.


JÍZDY V TERÉNU A OFF-ROAD ŠKOLA ● JÍZDA SPORTOVNÍM JAGUAREM A DALŠÍMI MODELY ●  ČESKÁ PREMIÉRA NOVÉ GENERACE JAGUAR XF

Slavíme 20 let autosalonu Dajbych. Přijďte výročí oslavit s námi a svézt se v pořádných autech! Na každého návštěvníka čeká dárek!

 • pátek 11. záři od 13 do 19 hodin
 • autosalon Dajbych, Plzeň-Bručná (mapa) a nedaleký off-road polygon 


JÍZDY V TERÉNU: Návštěvníci z řad široké veřejnosti se mohou těšit také na jízdy na off-road polygonu. Každý se tak přesvědčí o kvalitách legendárního vozu Land Rover Defender, jehož výroba skončí letos po neuvěřitelných 67 letech. Například v modelu Defender „Satbir", který byl vyvinut jako speciál přímo v Autosalonu Dajbych. K dispozici budou kromě dalších Land Roverů i upravené modely Toyota Hilux a Isuzu D-Max, další značky, která právě letos přibyla do nabídky autosalonu.


JÍZDY NA SILNICI: Pokud vás více láká rychlá jízda, ani vy nepřijdete zkrátka. Kromě standardních modelů se můžete na silnici svézt i ve sportovních vozech Jaguar F-Type nebo pětilitrovém XKR. Chybět nebudou ani nové řady Land Rover Discovery Sport a Jaguar XE. A samozřejmě další modely. Některé modely budete moci sami řídit, sportovní verze vám představí naši instruktoři. Minimální věk pro řidiče na akci je 25 let.

 

PREMIÉRA A VÝSTAVA: Plzeňané si totiž jako první budou moci prohlédnout novou generaci sedanu Jaguar XF. Kromě jízdy se budete moci pokochat také zajímavými úpravami aut – k vidění bude speciální edice Range Rover Sport SVR, veteráni Land Rover Series I a II, Toyota Tundra a další.

 

Jakých bylo 20 let?

autosalon Dajbych Pařížská uliceDevadesátá léta v Pařížské, Toyota

První zákazníci odjeli novými vozy už v roce 1995 ze showroomu v Pařížské ulici v centru Plzně. Tehdy se jednalo auta značky Toyota, největší světové automobilky, známé svou spolehlivostí a kvalitou. Na těchto principech ostatně postavil svou firmu i majitelé, manželé Lenka a Petr Dajbychovi. Od té doby snad není v Plzni nikdo, kdo by neznal spojení Toyota Dajbych.

„Kvalitní auta jsou naším životem už dvě desetiletí a je příjemné, že to tak vnímají i naši zákazníci. A též kolegové, protože hodně z nich u nás pracuje po celou dobu existence naší firmy. To snad
o něčem svědčí, " rekapituluje Petr Dajbych, který společnost řídí.

Specialista na off-road

Pouze servis a prodej aut ovšem nebyl a není jedinou činností autosalonu. Od počátku se začal profilovat jako specialista na terénní vozy. Díky zastoupení světových značek off-road příslušenství začal dodávat a hlavně upravovat vozy pro profesionály, kteří opravdu využívají terénní auta.

„Dlouhodobě s námi spolupracuje například Horská služba, Armáda České republiky, složky IZS, ale třeba i Správa pražského hradu. Námi upravená auta se zúčastnila i Rallye Paříž-Dakar
a jedno dokonce absolvovalo cestu kolem světa," vypráví Jan Valenta,
jeden ze zaměstnanců, který je věrný firmě celých 20 let.

Nové značky a Praha

Postupně ale nezůstalo jen u jedné značky. V průběhu let k Toyotě přibyly na nějaký čas terénní španělská Santana a později Kia, to už v nově postavené moderní budově v ulici Na Výsluní v Plzni-Bručné. Před pěti lety se nabídka rozšířila o novou vlajkovou loď autosalonu – legendární britský Land Rover. Jejich vozy jsou celosvětově na vzestupu a patří v současnosti na špičku vývoje kategorie SUV. Není tak divu, že autosalon Dajbych mohl expandovat v roce 2012 i do Prahy. Tam přibral i britské dvojče Land Roveru, další kult mezi motoristickými fanoušky, Jaguar.

Důležitá data v historii společnosti

 • 1995 – založení společnosti
 • 1995 – autorizovaný prodej a servis vozidel Toyota
 • 1996 – výhradní zastoupení firmy Taubenreuther pro ČR a SR (prodej příslušenství pro terénní vozy; včetně ARB)
 • 2002 – výhradní zastoupení pro dovoz vozidel SCAM pro ČR a SR
 • 2003 – výhradní zastoupení pro dovoz vozidel Santana pro ČR a SR
 • 2005 – stěhování do nových prostor v ulici Na Výsluní
 • 2008 – autorizovaný servis vozidel Lexus
 • 2008 – výhradní zastoupení firmy Achleitner pro ČR a SR (dodatečné montáže systému pohonu všech kol pro lehká nákladní vozidla Iveco a Mercedes)
 • 2009 – nezávislý prodej a servis vozidel Toyota a Lexus (ukončení dealerské smlouvy s Toyota Motor Czech s cílem volné pozice na trhu)
 • 2009 – autorizovaný prodej a servis vozidel KIA (do 2012) i v showroomu v Lidické ulici
 • 2010 – autorizovaný prodej servis vozidel Land Rover a Range Rover
 • 2011 – zastoupení Oberaigner
 • 2012 – otevření autorizovaného servisního centra Jaguar a Land Rover v Praze 5
 • 2013 – výhradní zastoupení tlumičů KONI pro ČR a SR
 • 2013 – výhradní zastoupení Hobson Industries
  2014 – výhradní dovozce ARB pro ČR a SR
 • 2014 – autorizovaný prodej Jaguar a Land Rover v Praze 5
 • 2014 – člen Britské obchodní komory
 • 2015 – autorizovaný prodej a servis Isuzu

 

Copyright © 2018 Dajbych, s.r.o., Všechna práva vyhrazena

↑ nahoru

Tvorba www stránek BARTON STUDIO s.r.o. - webdesign Plzeň