ARMÁDNÍ SANITNÍ VOZY IVECO

Devatenáct objednaných vojenských sanitek, resp. lehkých zdravotnických terénních odsunových prostředků (LZTOP). Vozidla armádě dodala česká společnost Variel na podvozku lehkého terénního vozidla Iveco MUV (Military Utility Vehicle). Dajbych jako dodavatel podvozkové části.

Armáda ČR využije sanitku k odsunu pacientů (pod zdravotnickým dohledem) v bojových i mírových podmínkách (například v rámci výcviku), a to po silnici i ve středně těžkém terénu. V bojových podmínkách LZTOP poslouží k transportu raněných vojáků do nadřazeného zdravotnického zařízení v sestavě jednotek na taktickém stupni. Sanitka se také dostane ke slovu na zahraničních misích, při živelných katastrofách nebo v rámci Integrovaného záchranného systému ČR.

Vozidlo dostalo zesílenou ochranu podvozku, ochranu palivové nádrže proti proražení, brzdový systém s dvěma okruhy, přední ochranný rám, možnost připojit na přední rám elektrický naviják, kotevní prvky pro železniční nebo letecký transport, venkovní 230V zásuvky, vnější elektrické konektory, klimatizace, couvací kameru atd. Podle požadavků vozidlo pohání vznětový motor o výkonu minimálně 130 kW.

Foto: Variel

Objednat do servisu

Poptávka / dotaz na díly a přílušenství

Přihlásit odběr aktualit