CABIN AIR FILTRATION SYSTEM NANOE X

2020

Jaguar Land Rover přinesl v nových modelech novinku, která aktivně čistí vzduch v kabině auta a chrání zdraví pasažérů. Pokročilá technologie Cabin Air Filtration není žádný marketingový rychlovynález v reakci. Na tomto systému pracovali inženýři Jaguar Land Rover dlouhodobě (přečtěte si třeba tento článek z roku 2019) a navazuje na existující systém Cabin Air Ionisation. 

Nyní společnost představila novou generaci systému čištění vzduchu v kabině, který likviduje až 97 % virů a bakterií v interiéru auta, včetně Covid-19.

NOVÁ TECHNOLOGIE NANOE X >           AKTUÁLNÍ TECHNOLOGIE NANOE 2020 >


SYSTÉM NANOE + CAI

Zákazníci mohou také kontrolovat kvalitu vzduchu v interiéru aktivací chytrého systému Cabin Air Filtration přes dotykovou obrazovku. Ten odfiltruje škodlivé částice, které se často vyskytují ve městech a v dopravně vytížených oblastech. Spolu se systémem Cabin Air Ionisation a díky technologii Nanoe je novinka schopná zachytit nejen jemné částice, ale také alergeny, pyl, silný zápach nebo ultrajemné částice (dokonce menší než PM2.5).

Cestující jednoduše zvolí režim Purify, který systém aktivuje. Ten následně vzduch filtruje a současně neustále monitoruje vzduch v interiéru ve srovnání s vnějším ovzduším. Dotyková obrazovka poskytuje vizuální ujištění, že vzduch uvnitř vozu je čistší než vzduch v jeho okolí. Systém filtrace lze pak mobilní aplikací zapnout i na dálku před samotnou jízdou nebo například během nabíjení v případě elektrického vozu.


NOVÁ GENERACE SYSTÉMU S PANASONIC NANOE X

Systém spojuje tradiční systémy vytápění, větrání a klimatizace se zařízením Panasonic Nanoe X, čističem, který používá speciální částečky ve vodních kapičkách k neutralizaci virů. Za pomoci vysokého napětí vytváří obrovské množství hydroxylových radikálů, které se obalí molekulami vody. Ty poté denaturují proteiny bakterií a virů. Při testování se Jaguar Land Rover spojil laboratoří Perfectus Biomed Ltd. Výsledek? Po půlhodinovém cyklu nová filtrace zlikvidovala 97 % virů a bakterií.

„Hydroxylové radikály jsou jedním z nejdůležitějších přírodních oxidantů a po tisíciletí pomáhají čistit naši atmosféru odstraňováním znečišťujících a dalších škodlivých látek. Vytvoření této technologieu je prvním krokem k nasazení tohoto vědeckého fenoménu v kabinách vozidel budoucnosti," uvedl výzkumný inženýr automobilky Alexander Owen.

Technologie Panasonic nanoe X byla také testována u výzkumné společnosti Texcell, která je jednou z mála firem světa, která smí pracovat s koronavirem. V rámci dvouhodinového testování si tento typ filtrace poradil s 99,995 procenty viru.

V budoucnu má být vůz schopen takto „vydesinfikovat" interiér ještě předtím, než posádka nastoupí do vozu. Nový systém by měly v blízké budoucnosti měly dostat všechny vozy obou britských značek.


 

Jaguar Land Rover vyvíjí nové technologie a materiály a reaguje tak na měnící se svět mobility.

 

Objednat do servisu

Poptávka / dotaz na díly a přílušenství

Přihlásit odběr aktualit